ZamknijMenu

Jak dodać napisy i grafiki do zdjęć na bloga? – Canva

 

Jak dodać napisy i grafiki do zdjęć?

Kiedy chcecie  wykorzystać swoje zdjęcia na blogu lub w social mediach,  przyda Wam się umiejętność dodania do nich napisów oraz grafik. Dzisiaj pokażę Wam jak je dodać za pomocą darmowego programu online, nie każdy jest posiadaczem photoshopa i umiejętności potrzebnych do jego obsługi (jeśli jednak chcielibyście tutorial również z tego programu, dajcie mi znać w komentarzach!). Nauczę Was obsługi programu Canva, który jest bardzo prosty. Wchodząc na stronę programu macie nawet samouczek jak się po nim poruszać.

Zaczynamy!

1. Wejdźcie na stronę programu CANVA i zarejestrujcie na nim nowe konto.

Klikamy na nowy projekt. Macie teraz możliwość wyboru templatki. Dostępne są tu zróżnicowane rozmiary i podział na różne zastosowanie, od dokumentów po social media, ikony itd…

Wybieramy ulubioną templatkę lub własny rozmiar.

2. Możecie też po prostu dodać swoje zdjęcie kiedy utworzycie nowy projekt. Po lewej stronie macie panel do zarządzania projektem. Wchodzimy w wysłane pliki i dodajemy swoje.

3. Nastepnie klikamy na elementy i wybieramy ulubione, jesli tłem do zdjęcia ma być ramka lub inna grafika. W prawym górnym rogu możecie zmienić jej przeźroczystość.

4. Następny krok, to dodanie napisów. I tu również wchodzimy na czcionki z lewego panelu i wybieramy swój ulubiony układ. Pamiętajcie, że kolor oraz czcionka moga być później dowolnie zmieniane. By edytować napis klikamy na niego i wpisujemy swój tekst.

Nasz projekt jest gotowy! Możecie go teraz udostępnić bezpośrednio w social mediach lub pobrać i zapisać. Prawda, że łatwe?

Pamiętajcie, by Wasze grafiki były spójne, myślcie o kolorach, elegancji i prostocie. Dopasujcie wszystko do wizerunku Waszej firmy.

Polecam Wam pobawić się trochę programem, by odkryć jego wszystkie możliwości. Jestem ciekawa jak Wam poszło, dajcie znać!

canva, dodawanie grafiki i napisów do zdjęcia, flatlay, stocki, zdjęcia dla blogerów, blog, social media, branding, biznes, canva, grafika

[FM_form id=”3″]
Dodaj komentarz

Twój emailnie jest<\/em> publikowany ani udostępniany Pola wymagane są zaznaczone *

Hej!

Na blogu znajdziesz najnowsze sesje i projekty, które tworzę. Możesz tu również znaleźć informacje o tym jak przygotować sie do sesji.

Zapraszam!

Tu mnie znajdziesz

#PROJEKT Lustro

#projektlustro#PROJEKT LUSTRO

Projekt #15historii

Prawo autorskie

Wszystkie zdjęcia i teksty na stronie są objęte prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie ich bez mojej zgody, naraża Cię na prawne konsekwencje. Proszę szanuj moją pracę.