ZamknijMenu

Fotografia Julita Pająk ma urodziny!

Fotografia Julita Pająk ma urodziny!

Fotografia Julita Pająk ma urodziny

5 lat!!! Fotografia Julita Pająk ma urodziny i istnieje już tyle czasu!!! Piątego kwietnia obchodziłam urodziny swojej działalności. Kwiecień w ogóle jest cudowny, bo za chwilę urodziny moje osobiste, a do tego wiosna strzelająca wszędzie pąkami. Kocham ten czas.

Ale ale…. Nie wszystko przez ten czas było łatwe i piękne.

Problemy jakie napotkałam prowadząc firmę:

 1. Papierologia, księgowość – MASAKRA! Nienawidzę liczyć, zapisywać, robić kosztorysy, notować wydatki, itp… Przecież mam artystyczną duszę, hahaha. Przerobiłam różnych księgowych, a  za każdym razem siadam ze ściśnietym gardłem do przygotowania papierów do rozliczeń. Wizyty w urzędach przyprawiają mnie o dreszcze. Z czasem jest coraz lepiej ale nie lubię ich bardzo 🙂
 2. Wizerunek. Za mną 3 projekty blogów na blogspocie i 3 odsłony strony na nowym serwerze. Wszystko trzeba było zaprojektować, umieścić, ogarnąć. I pewnie za dwa lata znów stwierdzę, że wszystko trzeba zmienić… A propos. Mój stary blog możecie zobaczyć TUTAJ. Nie kasuję go – jest dla mnie świadectwem rozwoju albo powodem do niepohamowanych wybuchów śmiechu (patrz rok 2010…).FOTOGRAFIA JULITA PAJĄK MA URODZINY
 3. Praca z ludźmi…. W większości przypadków jest pięknie i cudownie…. w większości… Dzięki trudnym przypadkom nauczyłam się nie tylko pokory („klient ma zawsze rację” – nawet jak jej nie ma) ale nauczyłam się też asertywności. Pewności siebie. Wiem co robię i jak robię i jaką moja praca ma wartość. Ale wiem też, że czasem największą wartość ma zgoda ze sobą i święty spokój i dystans.
 4. Przekonanie otoczenia i bliskich do tego co robię. Hmmm, to wieczna walka, szczególnie jeśli pomysły na życie się różnią. Mam nadzieję, że jednak widać sens w tym  co robię 🙂
 5. Konkurencja. Teraz każdy ma aparat, a fotografów jak grzybów po deszczu… To na co pracowałam, to rozpoznawalność, poziom, własny styl. Wiem, że wyróżniam się na tle fotografów kobiecych i z tego powodu jestem bardzo szczęśliwa i dumna.
 6. Samodyscyplina. W sumie kiedyś myślałam, że nic nie muszę i będę miała straszne zaległości ze wszystkim, kiedy nad głową nie stoi szef, który mnie pilnuje. Może na początku poczułam trochę luzu ale na dłuższą metę jestem dla siebie najgorszym szefem z możliwych. Ostrym, krytycznym, ciągle wymagającym. Robię nadgodziny, siedzę przy pracy popołudniami, gdy tego nie robię mam wyrzuty sumienia, bo tyle jeszcze do zrobienia. Na szczęście nauczyłam się też odpuszczać i kiedy dzień jest na nie, wyłączam komputer i idę do kina, żeby odpocząć i nabrać dystansu – bo mogę 🙂
 7. Niepewna przyszłość i opłaty (zusy i inne..), tu wyjaśniać nie trzeba, trzeba płacić, wiadomo.

Fotografia Julita Pająk ma urodziny!

Co fajnego wydarzyło się przez te 5 lat?  Fotografia Julita Pająk ma urodziny!

 1. Ach! Ile wspaniałych sesji powstało. O niektórych wcześniej nawet nie marzyłam. Mam tyle cudownych chwil zatrzymanych na zdjęciach i w pamięci. Momenty, których nikt mi już nie odbierze!
 2. Ludzie! Nie umiem nawet opisać ile wspaniałych osób poznałam dzięki fotografii. Klienci, osoby, z którymi współpracuję przy sesjach, ich rodziny. Nie ma nic cenniejszego niż te znajomości. Kilka z nich zamieniło się w prawdziwie przyjaźnie. Za to jestem najbardziej wdzięczna!Fotografia Julita Pająk ma urodziny
 3. Wiecie jak to jest sprawić komuś prawdziwą radość? Ja wiem! Wiem nawet jakie to uczucie uczynić czyjeś życie lepszym. Spowodować, że spojrzy na siebie przychylnym i pełnym miłości wzrokiem, chociaż już dawno zapomniał jak to robić. W mojej pracy jest wiele bardzo wzruszających momentów. Kocham czas kiedy z zachwytem patrzycie na siebie i zakochujecie się w sobie od nowa. Towarzyszę Wam w najważniejszych moemntach.
 4. Nowe miejsca i podróże. Gdyby nie fotografia, nie zobaczyłabym pewnie Rzymu i Paryża. Nie planowałabym podróży w nowe miejsca. Nie oddaliłabym się od domu jadac na warsztaty foto, gdzie poznaję podobne do siebie, osoby. Fotografia Julita Pająk ma urodziny
 5. Niezależność, siła, twórcza praca. Ciągle mam nowe pomysły. Nowe sesje ukryte w mojej głowie, niebawem zrealizuję. Nowy dział fotografii – stylizowane zdjęcia i fotografia wizerunkowa (również dla kreatywnych biznesów). Ostatnio stworzony sklep ze zdjęciami stockowymi (TUTAJ)… To tylko początek kolejnych pięknych rzeczy jakie mam przed sobą. Mam nadzieję, że zostaniecie ze mną.

I chociaż zestawienie punktowe ma więcej trudnych rzeczy jakie napotkałam na swojej drodze, te lepsze biją je na głowę dziesięciokrotnie. I nie zamienię się z nikim!

HAPPY BIRTHDAY TO ME!

Dodaj komentarz

Twój emailnie jest<\/em> publikowany ani udostępniany Pola wymagane są zaznaczone *

Hej!

Na blogu znajdziesz najnowsze sesje i projekty, które tworzę. Możesz tu również znaleźć informacje o tym jak przygotować sie do sesji.

Zapraszam!

Tu mnie znajdziesz

#PROJEKT Lustro

#projektlustro#PROJEKT LUSTRO

Projekt #15historii

Prawo autorskie

Wszystkie zdjęcia i teksty na stronie są objęte prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie ich bez mojej zgody, naraża Cię na prawne konsekwencje. Proszę szanuj moją pracę.