ZamknijMenu

Aneta Wira-Ostaszyk #15historii

1. Kim jest nasza bohaterka?

Aneta Wira-Ostaszyk, to artyska Polskiego Baletu Narodowego. Na swojej stronie internetowej SIMPLE.DANCER’S life przedstawia się następująco: „Absolwentka warszawskiej szkoły baletowej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na kierunku pedagogika baletowa. Obecnie tancerka Polskiego Baletu Narodowego w Warszawie. Taniec jest jej pasją zarówno pod względem praktycznym, ale również teoretycznym. Rzadko historia tańca skrywa przed nią tajemnice… Ponadto, jej zamiłowaniami są gotowanie oraz dekorowanie wnętrz.”

Podana wyżej strona, to bardzo poczytny i znany w internetowym świecie blog o pasji, tańcu, pracy i treningach ale również modzie. Nasza bohaterka jak nikt inny, przybliża nam kulisy baletu, jego historii. Pokazuje jak wygląda jej praca i życie.

2. Dlaczego Aneta?

Kiedy tylko rozpoczęłyśmy projekt, naszym celem było zaproszenie do niego kobiet bardzo różnych, silnych. Takich, które swoim życiem inspirują i uczą.

Aneta była jedną z pierwszych osób jakie przyszły mi na myśl, kiedy myślałam o bohaterkach projektu i szczęśliwie zgodziła się wziąć udział w sesji. Tancerki fascynują mnie od dawna. Uważam, że taniec jest najbliższy magii. Kilkukrotnie wykonywałam sesje tańczących modelek i zawsze zachwycam się tym co potrafią. Uwielbiam uwieczniać ten ulotny klimat. Stąd wiedziałam, że chcę zrobić zdjęcia Anecie.

Drugim aspektem jest praca jaką musi przejść baletnica w dążeniu do perfekcji. Jak mówi na naszym filmie Aneta, nigdy jej nie osiąga, zawsze coś można zrobić lepiej.

3. Sesja

Zdjęcia odbyły się w Warszawie w wynajętym studio. Jak zwykle zaczęłyśmy od makijażu i włosów, które wykonała moja niezastąpionej Madzia.

Aneta na sesji była w 34 tygodniu ciąży, a mimo tego wykonywała niesamowite rzeczy… Na wystawie widziałyśmy się już z jej małym synkiem.

jjj

Mam kilka ulubionych fotografii z tej sesji. Zobaczcie:

jjj

llll

I kolejne …

hhh

jjj

Zdjęcie wystawowe:

kk

Aneta Wira-Ostaszyk fotografia Julita Pająk

jj

4. Aneta WIra-Ostaszyk na wystawie

Na podstawie mojego portretu, Magda Głodek namalowała również obraz.

Jesteśmy zaszczycone, że Aneta znalazła czas i mogła z nami dzielić radość na wystawie!

jjj

5. Czym dla Ciebie jest siła?

Jak może nas jeszcze zainspirować Aneta Wira-Ostaszyk? Posłuchajcie jak odpowiada na nasze pytania

Czym jest siła i jakie są jej lęki i słabości i czy jest wobec siebie krytyczna?

jj

jjj

Jeśli chcesz zobaczyć kto jeszcze brał udział w naszym projekcie, zerknij TUTAJ. A niebawem kolejny post z następną sesją!

Dodaj komentarz

Twój emailnie jest publikowany ani udostępniany Pola wymagane są zaznaczone *

Hej!

Na blogu znajdziesz najnowsze sesje i projekty, które tworzę. Możesz tu również znaleźć informacje o tym jak przygotować sie do sesji.

Zapraszam!

Tu mnie znajdziesz

#PROJEKT Lustro

#projektlustro#PROJEKT LUSTRO

Projekt #15historii

Prawo autorskie

Wszystkie zdjęcia i teksty na stronie są objęte prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie ich bez mojej zgody, naraża Cię na prawne konsekwencje. Proszę szanuj moją pracę.