ZamknijMenu

#15historii, mój najważniejszy projekt

#15historii

Projekt artystyczny #15 historii, jak to się zaczęło?

W styczniu pojechałam pod Warszawę do malarki Magdaleny Głodek, której miałam wykonać sesję w jej pracowni artystycznej. Wiecie jak to jest, gdy spotkają się dwie pokrewne dusze… Od razu złapałyśmy wspólny klimat. Wieczorem po sesji, zaczęłyśmy rozmawiać o tym, że fajnie byłoby zrobić wspólny projekt. Wtedy jeszcze nie miałyśmy pojęcia jak on ma wyglądać, burza mózgów nastąpiła w rozmowach telefonicznych i online. I niewiele czasu nam zajęło sprecyzowanie naszych zamiarów. Tak zaczęło powstawać #15historii…

Musicie wiedzieć, że nigdy wcześniej nie uczestniczyłam w takich przedsięwzięciach i w sumie kiedy miałyśmy już pomysł, nie bardzo wiedziałyśmy jak go zrealizować

#15historii

Jaka jest idea projektu?

Ideą przewodnią projektu jest pokazanie siły kobiet przez pryzmat 15 różnych historii. Przekazanie, że ograniczenia są tylko w naszych głowach.
W każdej z nas jest odwaga do działania i piękno, czasem ukryte pod brakiem pewności siebie, kompleksami, zepchnięta na drugi plan, kiedy dbamy przede wszystkim o dobro innych. W życiu nie ma czasu idealnego i nie powinnyśmy rezygnować z marzeń, nawet wtedy, gdy inni mają odmienne zdanie. Żyjąc w zgodzie ze sobą będziemy w stanie sięgać po więcej.

Do projektu zaprosiłyśmy wspaniałe kobiety, które nie boją się stawiać czoła codzienności, walczyć o siebie i być autentyczne w tym co robią.
Wbrew presji społeczeństwa, wbrew stereotypom, bez poczucia winy mówią głośno to, co myślą i stają się inspiracją dla każdej z nas.

#15historii

Oficjalna strona projektu

#15historii ma swoją oddzielną stronę, gdzie opisana jest idea, my – czyli autorki. Zamieszczamy na niej również nasze bohaterki. Pojawiają się po kolejnych sesjach. Do sfotografowania zostało mi 5 wspaniałych kobiet. W tym jedna wybrana z naszych obserwatorek.

Zajrzyjcie zatem na stronę projektu TUTAJ.

#15historii

Bohaterki projektu

I to jest największa siła #15historii, kobiety, które zaprosiłyśmy i zgodziły się wziąć w nim udział!!! A są to całkiem niesamowite osoby!

Do tej pory nie mogę uwierzyć kogo miałam okazję fotografować, a to jeszcze nie koniec. Mamy w zanadrzu kolejne niesamowite osobowości.

Do tej pory wykonałyśmy sesję:

 • Katarzyna Jaroszyńska – Dziennikarka TVN
 • Aneta Wira-Ostaszyk – Artystka Polskiego Baletu Narodowego
 • Magdalena Kostyszyn – Autorka bloga i książki Chujowa Pani Domu
 • Anita Rusin – Autorka bloga i założycielka marki Anita się Nudzi
 • Joanna Kołaczkowska – Artystka kabaretu Hrabi, aktorka
 • Grażyna Wolszczak – Aktorka, producentka teatralna
  Współzałożycielka Fundacji Garnizon Sztuki
 • Magdalena Gołębiewska – Autorka tekstów, wykładowca akademicki , założycielka wydawnictwa „Mazurianka „, wygrała walkę z ciężką chorobą.
 • Agnieszka Sienkiewicz-Gauer – Aktorka, właścicielka marki Esy Floresy
 • Krystyna Łuczak-Surówka – Historyk i krytyk designu. Wykładowca warszawskiej ASP. Mówią o niej „pani od designu”. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki UJ. Doktor nauk humanistycznych. Wykładowczyni warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Właścicielka firmy DESIGN BY PL. Twórca i organizatorka akcji charytatywnej DESIGN DLA ZWIERZĄT. Współtworzyła polską markę VZÓR, przywracającą klasyki polskiego designu.
  Specjalista w zakresie designu. Ekspert w zakresie komunikacji marki.
  Niezależny konsultant projektów wizerunkowych i wdrożeniowych oraz strategii nowych produktów dla firm. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu wzornictwa dla instytucji oraz firm prywatnych. Autorka publikacji naukowych oraz artykułów popularyzujących z zakresu historii i teorii wzornictwa. Jurorka w konkursach designu 3D. Kuratorka wystaw.
 • Joanna Jędrzejczyk – Mistrzyni UFC, nie pokonana w MMA, żadna kobieta nie wygrała więcej walk w UFC niż ona. Sześciokrotna mistrzyni świata w muay thay i kickboxingu.

Kolejne bohaterki poznacie niebawem 🙂

Bohaterka wybrana ze zgłoszeń

Chciałyśmy zainspirować jak najwięcej kobiet, a jak można to zrobić lepiej niż poprzez Wasze historie? Dlatego postanowiłyśmy, że jedna z uczestniczek będzie wybrana z naszych obserwatorek. Poprosiłyśmy o podzielenie się Waszymi opowieściami i muszę powiedzieć, że ilość zgłoszeń przeszła moje oczekiwania. Wiadomości, które otrzymałyśmy, niejeden raz doprowadziły mnie do łez i wzruszeń.

Mi samej, samo czytanie ich, dawało niesawowitą siłę, kiedy dowiadywałam się jakie miałyście w życiu przeciwności i jak je pokonałyście. Zaczynając projekt, nie mogłam nawet marzyć ile dobra i mocy dostanę w nim sama. To jak na razie najważniejszy i najbardziej rozwojowy czas w mojej pracy. Wymagający też niesamowitej dawki pokory, cierpliwości i umiejętności, bo przyznam, że niektóre sesje trwały niecałe pół godziny.

Realizacja #15historii

Każda z naszych bohaterek uczestniczy w sesji zdjęciowej. Jeden z jej portretów zostanie wybrany na wystawę. Dodatkowo Magda namaluje portret każdej z nich. I w towarzystwie zdjęć, na wystawie zawisną również obrazy.

Dodatkowo, każda z naszych uczestniczek odpowiada przed kamerą na zadane pytania, przekazuje inspirujące myśli, daje powera i kopa do działania. Niektóre wypowiedzi są już opublikowane na stronie projektu – ZERKNIJ TUTAJ.

Finał projektu

Jesienią zaplanowane są dwie wystawy:

 • 9 października w Warszawie – Defabryka
 • 6 listopada w Krakowie – Hevre

Wystawy będą poprzedzone uroczystym wernisażem, na który zostaną zaproszone nasze niesamowite bohaterki, sponsorzy, partnerzy i wszyscy, którzy wspierali nas w tym szaleństwie. Bo wymyślić projekt to jedno ale spowodować, że zaczyna się realizować to już całkiem inna bajka. Szczególnie dla osób, które wcześniej nie organizowały eventów, wystaw i nie miały znajomości wśród gwiazd…

To wszystko stało się możliwe dzięki osobom, które spotkałyśmy na swojej drodze. Spodobała im się idea i bezinteresownie pomagają nam w drodze do celu!

Wymiar charytatywny #15historii

Nasz projekt artystyczny ma również wymiar dobroczynny. Wczesną jesienią ogłosimy zbiórkę na Centrum Praw Kobiet, które zostało naszym patronem.

#15historii

Zapraszam Was zatem w tą niesamowitą podróż. Postaram się również, w miarę możliwości czasowych, publikować wykonane sesje również tutaj na blogu.

Dodaj komentarz

Twój emailnie jest<\/em> publikowany ani udostępniany Pola wymagane są zaznaczone *

Hej!

Na blogu znajdziesz najnowsze sesje i projekty, które tworzę. Możesz tu również znaleźć informacje o tym jak przygotować sie do sesji.

Zapraszam!

Tu mnie znajdziesz

#PROJEKT Lustro

#projektlustro#PROJEKT LUSTRO

Projekt #15historii

Prawo autorskie

Wszystkie zdjęcia i teksty na stronie są objęte prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie ich bez mojej zgody, naraża Cię na prawne konsekwencje. Proszę szanuj moją pracę.